Gəmiçilik sahəsində baş verən ən son hadisələrdən anında xəbərdar olmaq üçün bizi izləyin

OK

X

  • Bakı, 2022-11-27,
Seanews
Heyder Eliyev

2018-ci ilin “Ən yaxşıları” müəyyən olundu

“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-də ( ASCO)  2018-ci ilin yekunlarına görə “Ən yaxşı gəmi”, “Ən yaxşı kapitan”, “Ən yaxşı mexanik”, “Ən yaxşı elektrik mexaniki”, “Ən yaxşı bosman”, “Ən yaxşı matros”, “Ən yaxşı motorçu”, “Ən yaxşı gəmi təmirçisi” və “Ən yaxşı müəllim”  “ İlin gənc dənizçisi” nominasiyaları üzrə qaliblər  müəyyən edilib.

Ən yaxşılar ASCO  sədri Rauf Vəliyevin imzaladığı  əmrlə  müsabiqənin keçirilmə qaydaları və Təşkilat komitəsinin  müvafiq protokolu  nəzərə alınaraq müəyyən edilib.

  Siyahını təqdim edirik:
 

1. “Ən yaxşı gəmi”:

 Xəzər Dəniz Neft Donanmasının (XDND) “General Əsədov” gəmisi
Dəniz Nəqliyyat Donanmasının (DND) “Akademik Zərifə Əliyeva” gəmisi

2. “Ən yaxşı gəmi” nominasiyası üzrə 2-ci yer:
 

 XDND-nin “Atlet-24”gəmisi
 DND-nin “Nəsimi” gəmisi

3. “Ən yaxşı kapitan”:

XDND-nin “Mərdəkan” gəmisinin kapitanı Paşayev İlqar Ənvər oğlu

DND-nin “Ağdam” gəmisinin kapitanı Əhmədov Etibar İsmayıl oğlu  

4. “Ən yaxşı kapitan” nominasiyası üzrə 2-ci yer:

 XDND-nin “Mühəndis Balarza Məmmədov” gəmisinin kapitanı Vəlixanov Söhbət Əbeydulla oğlu
DND-nin “Qarabağ” gəmisinin kapitanı Həsənov Emin Vaqif oğlu

5. “İlin gənc dənizçisi”:
DND-nin “Professor Gül” gəmisinin kapitanı İsmayılov Təhmiraz Vilayət oğlu

6. “Ən yaxşı mexanik”:
XDND-nin “Nefteqaz-64” gəmisinin mexaniki Əliyev Yaşar Davud oğlu
DND-nin “Üzeyir Hacıbəyli” gəmisinin mexaniki Şabanov Hikmət İsfəndiyar oğlu

7. “Ən yaxşı mexanik” nominasiyası üzrə 2-ci yer:

XDND-nin “Qaradağ-7” gəmisinin mexaniki Levşa Vyaçeslav İvanoviç
DND-nin “Rəsul Rza” gəmisinin mexaniki Ağaliyev Zaur Elman oğlu  

8. “Ən yaxşı elektrik mexaniki”:
XDND-nin “Şirvan-3” gəmisinin elektrik mexaniki Quliyev Emil Hasil oğlu
DND-nin “Fikrət Əmirov” gəmisinin elektrik mexaniki Əliyev Elşad Pircan oğlu

9. “Ən yaxşı elektrik mexaniki” nominasiyası üzrə 2-ci yer:

XDND-nin “Atlet-8” gəmisinin elektrik mexaniki Abdullayev Sərdar Cavanşir oğlu
DND-nin “General Aslanov” gəmisinin elektrik mexaniki Məmmədov Xəqani Bəhman oğlu

10. “Ən yaxşı bosman”:
 
 
XDND-nin “Atlet-24” gəmisinin bosmanı Cəbiyev Rüfət Baba oğlu

 DND-nin “Akademik Topçubaşov” gəmisinin bosmanı Əliyev Bəhman Mikayıl oğlu

11. “Ən yaxşı bosman” nominasiyası üzrə 2-ci yer:

  XDND-nin “Yarenqa” gəmisinin bosmanı Səfixanov Mayil Şıxsəfi oğlu
  DND-nin “Qaradağ” gəmisinin bosmanı Şahbazov Mehman Abdulla oğlu

12. Ən yaxşı matros:

XDND-nin “Atlet-2” gəmisinin matrosu Şammədov Həsrət Qonsur oğlu

DND-nin “Şahdağ” gəmisinin matrosu Abdulxalıqov Aqşin Cəlil oğlu

13. “Ən yaxşı matros” nominasiyası üzrə 2-ci yer:

XDND-nin “General Əliağa Şıxlinski” gəmisinin matrosu Dadaşov Faiq Rövşən oğlu
DND-nin “Natəvan” gəmisinin matrosu Məmmədov Müqtədir Şakir oğlu

14. “Ən yaxşı motorçu”:

XDND-nin “Vadim Seyidov” gəmisinin motorçusu Ağabəyov Tolik Səvləddin oğlu

DND-nin “Şair Sabir” gəmisinin motorçusu Allahverdiyev Rövşən Allahverdi oğlu

15. “Ən yaxşı motorçu” nominasiyası üzrə 2-ci yer:

XDND-nin “General Əliağa Şıxlinski” gəmisinin motorçusu Allahverdizadə Babək Qabil oğlu
DND-nin “Şair Sabir” gəmisinin motorçusu Sultanov Şahin Əhmədağa oğlu

16. “Ən yaxşı gəmi təmirçisi”:

“Zığ” GTTZ-nin gəmi təmiri çilingəri Yolçuyev Namik Əli oğlu

“Bibiheybət” GTZ-nin gəmi gövdə təmirçisi Nadirov Zabil Sabir oğlu

17. “Ən yaxşı gəmi təmirçisi” nominasiyası üzrə 2-ci yer:

“Zığ” GTTZ-nin gəmi gövdə təmirçisi Əliyev Novruz Hidayət oğlu
“Bibiheybət” GTZ-nin gəmi təmiri çilingəri Rəşidov Fərhad Nizami oğlu

18. “Ən yaxşı müəllim”:

ADDA-nın Gəmiqayırma və gəmi təmiri kafedrasının baş müəllimi Xankişiyev İsaq Abuzər oğlu


19.”Ən yaxşı müəllim” nominasiyası üzrə 2-ci yer:

ADDA-nın Gəmi energetik qurğuları kafedrasının baş müəllimi Alməmmədov Nizami Məmmədəli oğlu


© Materiallardan istifadə edərkən hiperlinklə istinad olunmalıdır